Бібліотечна журналістика північного регіону США: актуальні події та методика їх висвітлення
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.51.125476Анотація
Проаналізовано прес-релізи та новини на веб-сайтах найбільших і найважливіших бібліотек США: Нью-Йоркської публічної бібліотеки, Бібліотеки Конгресу США, Бостонської громадської бібліотеки й бібліотек Гарвардського та Йєльського університетів. На основі аналізу бібліотечних анонсів Нью-Йоркської публічної бібліотеки виявлено жанрове, тематичне й географічне різноманіття актуальних новин США, що належать до сфери бібліотечної журналістики. Актуальність, суспільна значимість та освітній потенціал бібліотечних новин США свідчать про необхідність використання зарубіжного досвіду в бібліотечній журналістиці України.Посилання
Antropov, S. V. (2016) How to write a press release correctly? Examples and samples of press releases. Retrieved from http://brave-agency.ru/articles/86/ [In Russian].
Grigorjan, M. V (2007). The manual on journalism. Moscow: Prava cheloveka. [In Russian].
Dmitriev, S. (2001) How to write press releases: a virtual master class. The third Belarusian Internet forum (29.11.01–01.12.01). Retrieved from http://www.kv.by/release/ [In Russian].
Kim, M. (2001). Technology of creating a journalistic creative product, Monograph. Moscow: Mikhailov V. A. Publishing House. [In Russian].
Kosachova, O. O. (2015). The basic directions of shaping library journalism in Ukraine. Bulletin of the Book Chamber, 5, 48–52. [In Ukrainian].
Palochkin, M. (2014). How to become a good press secretary: the point of view of a journalist. Barnaul. Retrieved from www.finans22.ru [In Russian].
Patronnikova, Yu. S. (2014). The novel of Francesco Colonna «Hypnerotomachia Poliphili» (1499) in the context of the Renaissance culture of the turn of the 15–16th centuries. (Thesis of the Candidate of Philosophical Sciences). Moscow. [In Russian].
Boston Public Library. Retrieved from https://www.bpl.org [In English].
Harvard Library. Retrieved from http://www.library.harvard.edu [In English].
The Library of Congress. Retrieved from https://www.loc.gov [In English].
The New York Public Library. Retrieved from https://www.nypl.org/ [In English].
Yale University Library. Retrieved from http://www.library.yale.edu/ [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.