Комунікаційна функція журналістики
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.52.125082Анотація
Мета статі — обґрунтувати гіпотезу, що провідною функцією журналістики є комунікаційна.
Методологія дослідження. Основою дослідження є системний, структурно-функціональний та компаративний аналіз журналістики як соціального інституту та різновиду соціальної діяльності.
Результати. Зазвичай під час аналізу функціональної структури журналістики головною є інформаційна функція, однак центральне місце в ній посідає комунікаційна, оскільки всі інші функції так чи інакше реалізуються через комунікацію громадян, державних, громадських та приватних структур за допомогою засобів масової інформації та журналістської діяльності. Сама по собі інформація не відіграє важливої ролі без її передачі від одних соціальних суб’єктів до інших. Таким чином, можна зазначити, що комунікаційна функція у функціональній структурі журналістики є системоутворюючою.
Новизна. Запропоновано визначати журналістику не як соціальний інститут, а як соціально-комунікаційний.
Практичне значення. Результати дослідження сприятимуть глибшому розумінню сутності журналістики, її ролі в суспільстві, функціональної структури та взаємодії функцій.
Посилання
Harcup, T. (2004). Journalism: Principles and Practice. London: SAGE Publication ltd. [In English].
Neveu, E. (2009). Sociologie du journalism. 3-éd. Paris: Repères. 128 p. [In French].
Ruß-Mohl, St. (2003). Journalismus. Das Hand- und Lehrbuch. Frankfurt; M.: Management-, Markt- und Medieninformationen. [In German]
Voroshilov, V. V. (2000). Journalism. 5th ed. St. Petersburg: V.A. Mikhailov’s Publishing House. [In Russian].
Prokhorov, E. P. (2011). Introduction to the theory of journalism: a textbook for university students enrolled in the field and specialty “Journalism”. 8th edition, revised. Moscow: Aspect Press. [In Russian].
Karpenko, V. O. (2002). Journalism: the basics of professional communication. Kyiv: Nora Print. [In Ukrainian].
Mykhaylyn, I. L. (2011). Basics of journalism. Kyiv: Center for Educational Literature. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.