Історіографічні характеристики зведених даних, опублікованих на офіційних facebook-сторінках Львівської обласної державної адміністрації
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.060.11Анотація
Актуальність. Сучасні темпи розвитку Інтернету сприяють його швидкому перетворенню на нове середовище та засіб історіографічного дослідження. Для науковця-історика важливе значення мають різні види історіографічної інформації в мережі Інтернет. Серед об’єктів історіографічного аналізу особливе значення мають зведені дані органів влади. У поєднанні з традиційними методами джерелознавчого дослідження здійснення аналізу, моніторингу та вибірки зведених даних надає не лише додаткових можливостей для вивчення суспільно-політичних подій, а також дозволяє використовувати ці дані для прогнозування та моделювання.
Мета статті — проаналізувати зведені дані, опубліковані на офіційній сторінці Facebook спільноти виконавчого органу влади України та визначити їх історіографічні характеристики.
Методологія. Для виконання дослідження використано аналітичний метод, методи опису, зіставлення та узагальнення.
Результати. Описано групи, категорії та види зведених даних. Виокремлено види зведених даних, що можуть використовуватися в дослідницькій діяльності історика та роботі інформаційних агентств й інформаційно-аналітичних служб. Конкретизовано методологічні проблеми, які можуть виникати під час використання зведених даних у дослідницькій практиці. Розглянуто питання якісних характеристик різних видів зведених даних, а саме : об’єктивність, актуальність, змістовність, своєчасність, точність, повнота. Подано оцінку зведених даних таких видів як відомча статистика, експертні дані, зміст публікацій, інформація про події, що доступні на офіційних facebook-сторінках Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) та визначено їх історіографічні характеристики.
Новизна. У цьому дослідженні вперше здійснено аналіз історіографічних характеристик зведених даних, опублікованих на офіційних facebook-сторінках ЛОДА.
Практичне значення. Матеріали та висновки дослідження можна використовувати з метою інформаційного забезпечення історичних досліджень. Вони стануть корисними також для державних органів управління, інформаційних агентств та інформаційно-аналітичних служб.
Висновки. Аналіз масивів зведених даних, доступних на офіційних сторінках facebook-спільнот, є інноваційним і важливим елементом дослідження суспільно-історичних процесів в Україні. На базі такого аналізу також формуються основні вимоги вивчення конкретних проблем, пошук найприйнятніших їх вирішень і визначення необхідних для цього технологічних засобів та прийомів діяльності. Дослідження суспільно-історичних процесів методом аналізу зведених даних покликані вирішувати завдання прогнозування та моделювання подальшого розвитку міста, регіону, країни.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.