Взаємодія бібліотек, музеїв, архівів: український досвід
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.056.12Ключові слова:
взаємодія бібліотек, музеїв, архівів, соціокультурне партнерство, інформаційно-ресурсна інтеграція, науково-освітня конвергенціяАнотація
На основі аналізу веб-сайтів та опитування фахівців бібліотек, музеїв та архівів розкрито основні напрями взаємодії в сучасному українському інформаційному просторі. До першого напряму віднесено соціокультурне партнерство, яке характеризується організацію спільних акцій та заходів різноманітного спрямування та відзначається розвитком краєзнавчої діяльності. У другому напрямі визначено інформаційно-ресурсну інтеграцію, спрямовану на формування спільного електронного ресурсу бібліотечних, архівних та музейних колекцій на регіональному та національному рівнях. Третій напрям — науково-освітня конвергенція, яка відзначається участю представників соціокомунікаційних структур в обговоренні спільних проб-лем на конференціях, модернізацією підготовки кадрів. Визначено недостатній рівень взаємодії українських бібліотек, музеїв та архівів і запропоновано його підвищення в усіх виявлених напрямах.Посилання
Lypak, H. I. (2018). The Role of libraries, archives and museums in developing consolidated information resources of the territorial communities. Bibliotecniy visnik, 5, 8–14. [in Ukrainian].
Lobuzin, I. V. (2017). Digital collection of scientific library: organization of information resources and network communication of users. (Ph.D. in Social Sciences). V. I. Vernadsky National Library of Ukraine, Kyiv. [in Ukrainian].
Lobuzina, K. V. (2012). Creating an Integrated Library Space: Basic Issues and Solutions. Library Science. Documentary science. Informology, 2, 34–40. [in Ukrainian].
Prystai, Н. I. (2016). Library as a component of the cultural and artistic environment of the region (Author’s thesis on the Ph.D. in social communications). Kharkiv State Academy of Culture, Kharkiv. [in Ukrainian].
Duff, W., Carter Je, Cherry J. M., MacNeil H. & Howarth L. C. (2013). From coexistence to convergence: studying partnerships and interaction among libraries, archives and museums. Retrieved from http://InformationR.net/ir/18-3/paper585.html. [in English].
Zorich, D. Waibel G. & Erway R. (2008). Beyond the Silos of the LAMs: Interaction among Libraries, Archives and Museums. Retrieved from www.oclc.org/research/publications/library/2008/2008-05.pdf. [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.