Моделювання стандартів взаємодії в навчальнопрофесійній сфері: етичний аспект
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.056.03Ключові слова:
професійна етика, стандарти взаємодії, навчально-професійна комунікація, моделювання типових ситуаційАнотація
Розглянуто проблему відсутності у студентів ЗВО правильних уявлень про професійну етику, її соціально-ділові компоненти, інваріантні до будь-якої сфери професійної комунікативної діяльності. Проаналізовано програми навчальних дисциплін напряму «соціальні комунікації». Виявлено необхідність виділення більшої кількості годин на теми, що стосуються навчально-професійної етики. Запропоновано систему моделювання стандартів навчально-професійної комунікації для розвитку соціально-комунікативної компетентності студентів.Посилання
Barabanova, N. R. (1992). Modeling the content of teaching educational scientific expression: (preparatory faculty, technical profile). (PhD thesis abstract) University of the Foreign languages. Kуіv. [in Russian].
Barabanova, N. R. (2012). Socio-business competence of the modern specialist: problems of development and modeling. Visnyk of Kharkiv State Academy of Culture, 38, 258–268. [in Ukrainian].
Barabanova, N. R., Sprinsian, V. H. (2009). Effective communication of business people: a textbook. Odesa: Druk [in Ukrainian].
Competent approach to the development of higher education standards. Retrieved from http://edu-mns.org.ua/nmc/49/StandVO.pdf.
Panfilova, A. P. (2001). Business communication in professional activities: a training manual. St. Petersburg. [in Russian].
Professional Ethics. Retrieved from http://pe.ptngu.com/index.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.