Комеморативні практики в процесі соціалізації освітніх мігрантів у соціокультурному просторі сучасної України
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.056.02Ключові слова:
освітні мігранти, соціалізація, місця пам’яті, комеморативні практики, соціально-педагогічний супровід, соціокультурний простір, соціально-педагогічна діяльністьАнотація
Розглянуто проблему використання феноменів меморіальної культури в процесі соціалізації освітніх мігрантів, які навчаються в Україні. Запропоновано соціально-педагогічний супровід як ефективний вид соціально-педагогічної діяльності, спрямований на створення сприятливих умов для успішної соціалізації освітніх мігрантів. Підкреслено особливу роль у реалізації соціально-педагогічного супроводу концепції місць пам’яті та комеморацій П. Нора. Мнемонічні місця слугують основою комеморативних практик і методологічним фундаментом у розробці методики соціально-педагогічного супроводу освітніх мігрантів. Їх важливість полягає у створенні продуктивної комунікації з представниками українського соціокультурного простору, що дозволяє освітнім мігрантам адекватно сприймати ук-раїнський соціокультурний простір, допомагає засвоїти цінності й традиції української культури.Посилання
Antonova, K. V. (2012). Specific features of foreign student’s socialization in higher medical institutions of Ukraine. Bulletin of the Olexander Dovzhenko Hlukhiv National Pedagogical University. Series: Pedagogical Science, 20, 91–95. [іn Ukrainian].
Gryshchenko, N. A. (2012). Features of socialization of foreign students of higher educational institutions. Bulletin of Luhansk Taras Shevchenko National University, 5 (240), 192–196. [in Ukrainian].
Zozulia, I. E. (2012). Multicultural education of international students of higher technical educational establishments (Thesis…. Pedagogical Sciences). Vinnitsa National Technical University, Vinnitsa. [in Ukrainian].
International students in Ukraine: statistics, 2019 (2019). O. O. Shapovalova, O. M. Belik (Ed.). Kyiv. [in Ukrainian].
Matiuk, Z., Antoniv, O. (2018). Socialization of foreigners by means of Ukrainian language. Language and Society, 9, 14–20.
Mohamad, L. F. (2012). Sociocultural factors of socialization of international students (the case of universities in Zaporozhzhia) (Author’s thesis… Candidate of Sociological Sciences). Classical private university. Zaporizhzhia. [in Ukrainian].
Mudryk, A. V. (2006). Socialization of man: textbook. Higher student allowance training routine. Moscow: Academy. [in Russian].
Nora, P. (1999). France-memory. St. Petersburg: S.-Petersburg Publishing House. Univ. [in Russian].
Assmann, J., Hölsche, J. (1988). Kolleltives Gedächtnis und kulturelle Identität. Kultur und Gedächtnis. Frankfurt a.М.: Suhrkamp, 9–19. [іn Deutsch].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.