Концепти філософії інформації Лучано Флоріді
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.055.02Ключові слова:
філософія інформації, інфосфера, інформація, інформаційна етика, бібліотечна та інформаційна наукаАнотація
Розглянуто ключові концепти філософії інформації Л. Флоріді про інформаційну семантику, вивчення розумності, відношення між інформацією і природою, дослідження цінностей. Висвітлено філософські трактування: істинності інформації, за якою знання, істина, семантика існують у формі моделей; взаємовідносин людської природи та інформаційного суспіль-ства; взаємозв’язку «інфосфери» та «Універсуму»; особливостей інформаційної етики. Визначено концепти філософії інформації, що розвивають методологію наукових досліджень з бібліотечної та інформаційної справи.Посилання
Dobrorodnyi, D. H. (2017). Luciano Floridi’s Philosophy of Information project. Journal of the Belarusian State University. Series: Philosophy. Psychology. 3, 18-22. Retrieved from http://elib.bsu.by/bitstream/123456789/187329/1/18-22.pdf [in Russian].
Krymskyi, C. (2002). Universum. Encyclopedic Dictionary of Philosophy (p. 656). Kyiv: Abrys. [in Ukrainian].
Luciano Floridi: «If you are not interested in information concepts, you do not understand the 21st century» (2019). Retrieved from https://www.colta.ru/articles/society/21599-luchano-floridi-esli-vam-neinteresny-informatsionnye-kontsepty-vy-ne-ponimaete-xxi-vek [in Russian].
Khlebnykov, H. V. (2013). Philosophy of Information by Luciano Floridi. Metaphysics, 4, 35–48. Retrieved from http://www.intelros.ru/pdf/metafizika/2013_4/3.pdf [in Russian].
Bawden, D. & Robinson, L. (2018). Curating the infosphere: Luciano Floridi’s Philosophy of Information as the foundation for library and information science. Journal of Documentation, 74 (1), 2–17 [in English].
Floridi, L. (2011). The philosophy of information. Oxford University Press. Oxford, UK. Retrieved from http://ukcatalogue.oup.com/product/ 9780199232383.do?keyword=floridi&sortby=bestMatches [in English].
Floridi, L. (2010). The philosophy of information: ten years later. Metaphilosophy, 41 (3), 420–442. Retrieved from http://www.philosophyofinformation.net/publications/pdf/tpoi10yl.pdf [in English].
Floridi, L. (2004). Open problems in the philosophy of information. Metaphilosophy, 35 (4), 554–582. Retrieved from http://www.philosophyofinformation.net/publications/pdf/oppi.pdf [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.