Глиняний посуд у народній культурі харчування українців Центральної та Східної України ХІХ–ХХ ст. як об’єкт музеологічних студій: соціально-комунікативний аспект
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.51.125453Анотація
Охарактеризовано основні наукові праці, у яких висвітлено окремі аспекти використання глиняного посуду в народній культурі харчування мешканців Центральної та Східної України в ХІХ–ХХ ст. Звернено увагу на недостатню вивченість соціально-комунікативної площини досліджуваного явища. Наголошено на актуальності вивчення глиняного посуду як об’єкта музейних соціальних комунікацій.Посилання
Vaidakher, F. (2005). General museology. Lviv: Chronicle. [In Ukrainian].
Shchelokovska, V. (1899). Food and drink of the Little Russians peasants, with some customs, beliefs and signs related to it. Ethnographic Review, 1/2, 266–322. [In Russian].
Zahladа, N. (1931). Eating in Starosillya in Chernihiv region. Materials to Ethnology, 3, 83–196. [In Ukrainian].
Kaniievskyi, A. (1855). A few notes on the folk food in Zolotonosha district. Poltava Provincial Gazette, 34–35. [In Russian].
Leach, E. (2001). Culture and communication. The logic of the relationship of symbols to the use of structural analysis in social anthropology. Moscow: Eastern Literature. [In Russian].
Poshivailo, O. (1993). Ethnography of Ukrainian Pottery: Livoberezhna Ukraine. Kyiv: Youth. [In Ukrainian].
Shcherban, O. V. (2017). Clayware in the national culture of nutrition of Ukrainians of the Dnieper (second half of the nineteenth and early twentieth centuries). Kharkiv: Publisher Oleksandr Savchuk. [In Ukrainian].
Shcherban, O. (2015). Issues of exhibiting ceremonial clayware in modern museum practice. Zhovkva Readings 2015: Collection of Articles of the Third Scientific Conference “Museum in the Modern World”, 39–41. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.