Розвиток екологічного туризму в Україні: основні поняття, проблеми, сучасний стан
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.52.125115Анотація
Розглянуто поняття, принципи й концепцію екотуризму, його основні види, виявлено проблеми та перспективи розвитку, сучасний стан екологічного туризму в Україні, надано рекомендації про незвичайні локації, кращі місця для відпочинку в Україні. Зазначено, що під екологічним туризмом розуміємо туристські відвідування малозмінених або змінених територій з унікальними природними та історико-культурними ресурсами, які відповідають основним принципам сталого розвитку туризму; сприяють соціально-економічному розвиткові регіонів відвідування, підвищенню рівня екологічної культури мандрівників і життєвого рівня місцевого населення; містять освітній і пізнавальний компоненти.Посилання
Dmitruk, O. Yu. (2004). Ecological tourism: modern concepts of management and marketing, Training manual. Kyiv: AlterPres. [In Russian].
Kekushev V. P., Sergeev V. P. and Stepanitsky V. B. (2001). Fundamentals of Environmental Tourism Management, Training Manual. Moscow: MNEPU Publishing House. [In Ukrainian].
Lyubitseva, R. P. (1997). Geography of tourism in Ukraine. Geography and Ovnov economy in the school. Kyiv. [In Ukrainian].
Sokol, R. T. (2002). Organization of tourism activity in Ukraine, Training manual. Kyiv: Musical Ukraine. [In Ukrainian].
Tourism is a state matter. (2005). International tourism, 5. [In Ukrainian].
Tourist information on the site “All about tourism”. Retrieved from http://uaeta.org/en/tourism/17 [In Ukrainian].
Ukraine and the WTO. (2001). International tourism, 1. [In Ukrainian].
Khrabovchenko, V. V. (2003). Ecological tourism, Educational and methodical manual. Moscow: Finance and Statistics. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.