Вивчення зв’язків із громадськістю як виду діяльності та функції управління: методологічний аспект
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.52.125092Анотація
Проаналізовано методологічні засади дослідження зв’язків із громадськістю як вид діяльності та функцію управління. Узагальнено наявні комунікаційні концепції зв’язків із громадськістю як системи ідей, які розвивають попередні погляди на РR-діяльність. Досліджено соціально-комунікаційні процеси, що базуються на сфері філософії й соціології, передусім філософії та соціології комунікації. Виявлено розуміння PR як сфери управління комунікаційними потоками, що об’єктивно відображає сутність цієї діяльності, відповідає потребам соціуму у створенні ефективної системи обміну інформацією, забезпечує оптимізацію зв’язків із громадськістю.Посилання
Aleshina, I. V. (1997). Public relations for managers and marketers. Moscow: Gnome-Press. [In Russian].
Berger, P. (1995). Social construction of reality: a treatise on the sociology of knowledge. Moscow: The Medium. [In Russian].
Black, S. (1998). Introduction to public relations. Rostov-na-Donu: Phoenix. [In Russian].
Bouari, F. (2001). Public relations, or the Strategy of trust. Moscow: Infra-M. [In Russian].
Gavra, D. P. (2011). Fundamentals of the theory of communication. St. Petersburg: Peter. [In Russian].
Jenkins, F. (2006). Public relations. Moscow: OMEGA-L. [In Russian].
Zverintsev, AB (1997). Communication management: a working book of the PR manager (2nd ed., Rev.). St. Petersburg: SOYUZ. [In Russian].
Simmel, G. (2015). Favorites. Problems of sociology. St. Petersburg: University Book. [In Russian].
Bernays, Ed. (1952). Public Relations. Norman: University of Oklahoma Press. [In English].
Kapitonov, E. A. (2003). Corporate culture and PR. Moscow: Alpha Press. [In Russian].
Catlip, S. M. (2000). Public Relations: Theory and Practice. Moscow: Williams Publishing House. [In Russian].
Korolko, V. G. (2000). Fundamentals of public relations. Moscow: Refl-beech. [In Russian].
Moiseev, V. A. (2007). Public relations. Kyiv: Akademvidav. [In Ukrainian].
Pocheptsov, G. G. (2008). Media: Theory of Mass Communications. Kiev: Alterpress. [In Russian].
Rogers E. (2009). Diffusion of innovation. Kyiv: Kyiv-Mohyla Academy. [In Ukrainian].
Habermas, Yu. (2000). Moral consciousness and communicative action. St. Petersburg: Nauka. [In Russian].
Staryn, O. G. and Chichanovsky, AA (2010). Information processes in the structure of world communication systems. Kyiv: Diploma. [In Ukrainian].
Kholod, O. M. (2012). Communication technology. Kyiv: KMU. [In Ukrainian]. Shishkina, MA (2002). Public relations in the system of social management. St. Petersburg: Pallada Media. [In Russian].
Chomeli, G. (2003). Public relations. St. Petersburg: Neva. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.