Форми функціонування медійного суб’єкта (на прикладі журналістської та літературної діяльності О. Дроздова)
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.52.125087Анотація
Розглянуто форми медійного суб’єкта на прикладі персони Остапа Дроздова. Показано збіг мотивів журналістських і художніх текстів автора. Проаналізовано жанрові відмінності літературних текстів автора від журналістських. Виявлено належність обох видів текстів до публіцистичного дискурсу. Показано, що на основі цього дискурсу О. Дроздов будує комунікативні події та моделює образ сучасного реципієнта. Підсумовано, що технічно та культурно зумовлена професійна поведінка О. Дроздова свідчить про вичерпаність погляду на сучасну культуру письма та екстралінгвістичної презентації в контексті «чистих жанрів» журналістикознавства та літературознавства. Образ медіа-персони О. Дроздова інтертекстуально й інтердискурсивно підтримується всіма видами його діяльності: від суто журналістської до літературної.Посилання
Drozda, A. (2016, September 12). To the Living, to the Dead… LitAccent. Retrieved from http://litakcent.com/2016/09/12/i-mertvym-i-zhyvym/ [in Ukrainian].
Drozdov, O. (2017, August 24). European Ukraine is only three years old, we are on the threshold of a long Journey. Retrieved from https://glavcom.ua/columns/ostapdrozdov/jevropeyskiy-ukrajini-lishen-tri-rochki-mi-na-pochatku-velikogo-shlyahu-433108.html [in Ukrainian].
Drozdov, O. (2016, June, 6). The Manifesto of the New Journalism. Glavcom. Retrieved from https://glavcom.ua/columns/ostapdrozdov/manifest-novoji-zhurnalistiki-355292.html [in Ukrainian].
Drozdov, O. The novel, 2. Lviv. Publishing house Anetty Antonenko [in Ukrainian].
Levchuk, Y. (2016, September, 21). The Author of Novel-explosion, Ostap Drozdov: writing the Book I was somehow scared. The Friend of the Reader. Retrieved from https://vsiknygy.net.ua/reportage/46690/ [in Ukrainian].
Lyutyanska, N. (2014) Discourse of Mass Media: Typological and structural-organizational features. Scientific notes NDU of M. Gogol. Philological sciences, 2, 136–141[in Ukrainian].
Petrenko, D. (2015). Medial turn in philosophy, Grany, Philosophy, 5 (121), 98–102 [in Ukrainian].
Silman, K. (2015). The essay between Literature and Journalism (based on Yurii Andrukhovych’s collection of essays Fantomas is buried here («Tut pohovanyi Phantomas»)). Scientific works, Philology, Literary criticism (Vol. 259), 247, 79–83 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.