Електронні та нонелектронні біографічні ресурси українського бібліографознавства (2012–2016): типологічний аналіз
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.52.125044Анотація
Проаналізовано типи і жанри вітчизняної бібліографічної біографістики за 2012–2016 рр. Охарактеризовано науково-дослідницькі, науково-інформаційні, мемуарні та довідкові біографічні ресурси, присвячені українським бібліографам. Відзначено актуальність генерування відкритого інтегрованого електронного біобібліографічного ресурсу «Українські бібліографи» на єдиному бібліотечно-інформаційному порталі України. Підсумовано, що сучасні історико-біографічні розвідки — це переважно традиційні жанри, що функціонують і в електронному середовищі як аналогові бібліографічні ресурси. Оригінальні електронні біобібліографічні ресурси представлені віртуальними виставками і проектами, енциклопедичними статтями, які наявні на сайтах установ-генераторів, що ускладнює виявлення та облік персоналій.Посилання
Glazunova, L.V. (2015). Bibliographic study in Ukraine at the present stage: Organizational-managerial aspect (Dissertation of Candidate of Sciences in Social Communications: 27.00.03). Kharkiv. [In Ukrainian].
Glazunova, L. V. (2012). Genre-typological structure of personological research at the present stage of development of Ukrainian bibliographic study. Bulletin of the Kharkov State Academy of Culture, 35, 100–110. Retrieved from http://nbuv.gov.ua/UJRN/hak_2012_35_12. [In Ukrainian].
Stronskaya, N. T. (2015). Electronic resources of the Ukrainian historical biobibliography: the state and prospects of development (90th years XX, 10th years of the XXI century.) (Abstract’s thesis of Candidate of Sciences (Sciences): 27.00.03). Kyiv. [In Ukrainian].
Stronskaya N. T. (2014). Formation of network resources of Ukrainian bibliographic study and prospects for its development. Manuscript and Book Heritage of Ukraine, 18, 621–633. Kyiv. Retrieved from http://nbuv.gov.ua/UJRN/rks_2014_18_44. [In Ukrainian].
Todorova, Ye. M. (2016). Persons of prominent Ukrainian bibliographers as part of the history of Ukrainian bibliography. Korolenko readings 2016. “Libraries, archives, museums: integration into the world of scientific, historical and cultural space”: materials of the XIX International Scientific and Practical Conference Kharkiv, October 12, 2016 (Pt.1, pp. 221–228). Kharkiv. Retrieved from http://bit.ly/2f8PMMf. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.