Місце культурної дипломатії в міжнародних відносинах
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.52.125023Анотація
Обґрунтовано важливе місце культурної дипломатії у сфері міжнародних відносин як дипломатичної діяльності та міжкультурного діалогу. Позначено підходи до розуміння культурної дипломатії, зокрема з точки зору класичної та публічної, що використовуються з різними цілями на державному, суспільному та приватному рівнях міжнародного співробітництва. Акцентовано на важливій ролі культурної дипломатії недержавних структур у міжнародних відносинах. Висвітлено особливості моделей культурної дипломатії: американської, британської, французької, італійської, шведської, польської. Запропоновано створення українських громадських культурних центрів за кордоном за підтримки держави та обґрунтовано доцільність підготовки кадрів для сфери культурної дипломатії.Посилання
Bafoev, F. M. (2016). Cultural diplomacy in the system of international relations in the post-Soviet space. Young Scientist, 6, 662–667. Retrieved from https://moluch.ru/archive/110/25748 [In Russian].
Vasilenko, E. V. Cultural diplomacy as an instrument of the “soft power” of the state. Perspectives portal. Retrieved from http://www.perspektivy.info [In Russian].
Zhuravleva, N. N. (2007). Communicative strategies in the field of “cultural diplomacy”: modern discussions. Bulletin of the VSU. Series: Linguistics and Intercultural Communication, 2, 160–166. [In Russian].
Klyonova, A. Cultural diplomacy: how it works in Sweden and does not work in Ukraine. Retrieved from http://life.pravda.com.ua/columns/2015/10/12/201718/ [In Ukrainian].
Lazorkina, O. I. (2012). Institutes of cultural diplomacy of the Republic of Poland. Journal of International Law and International Relations, 3, 54–58. [In Russian].
Lun, Yu and Vakhovskaya, O. M. (2009). Cultural diplomacy in Ukraine. VIII scientific conference, November 12–13, 2009, abstracts (p. 73). Lviv: Publishing house of Lviv Polytechnic National University. [In Ukrainian].
Malorossijanova, S. A. (2014). Evolution and prospects for the development of cultural diplomacy in France. Modern scientific research and innovations, 3. Retrieved from http://web.snauka.ru/issues/2014/03/31654 [In Russian].
Peresunko, T. (2014). The idea of Ukrainian cultural diplomacy in the XXI century: projection through the prism of Polish experience. Ukrainian almanac (pp. 50–59). Warsaw. [In Ukrainian].
Reasonable, O. P. and Chernenko, T. V. (Ed.). (2016). Policy of Cultural Diplomacy: Strategic Priorities for Ukraine: Collection of Scientific Materials. Kyiv: NISS. [In Ukrainian].
British Council. Retrieved from http://www.britishcouncil.org [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.