Електронний документ: вітчизняний та міжнародний досвід зберігання інформації
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.065.02Ключові слова:
електронний документ, захист даних, конфіденційність, протокол, електронне архівування, електронний документообігАнотація
У цій статті досліджується роль електронної документації як форми зберігання інформації, основуючись на вітчизняному та міжнародному досвіді. Автори глибоко занурюються в різні аспекти електронної документації, включаючи її технічні, юридичні та практичні наслідки.
Починаючи з огляду сучасних тенденцій в електронній документації, стаття досліджує різні типи електронних документів та їх особливості зберігання. Технологічні інновації за процесом створення й обробки електронних документів вивчаються поряд із заходами забезпечення інформаційної безпеки та конфіденційності.
Стаття також вдається в юридичний контекст електронної документації, охоплюючи законодавчі рамки, що регулюють її зберігання та використання. Порівняльний аналіз вітчизняних і міжнародних правових поглядів розкриває різні підходи до регулювання електронної документації в різних юрисдикціях.
Крім того, обговорюється практичне застосування електронної документації в різних секторах, висвітлюється її значення у бізнес-операціях, освіті, охороні здоров’я та урядових установах. Випадки й приклади з українських та міжнародних контекстів ілюструють переваги й виклики, пов’язані з упровадженням електронної документації.
Загалом ця стаття надає всебічне дослідження електронної документації, пропонуючи висновки про її багатогранність та вплив на сучасні практики управління інформацією.
Посилання
Electronic document. https://www.wikiwand.com/uk/Електронний_документ. [In Ukrainian].
Korobeinikova, T. I., & Zakharchenko, S. M. (2022). Computer networks. Lviv Polytechnic National University Press. [In Ukrainian].
Kuleshov, S. H. (2004). Electronic document in the system of modern record keeping. Arkhivy Ukrainy, 4–6, 50–53. [In Ukrainian].
Palekha, Yu. I. (2021). Genesis and formation of electronic document management in Ukraine. Document in the information space: traditions of the past and challenges of the present: a monograph (pp. 59–103). Lyra-K Publishing House. [In Ukrainian].
Palekha, Yu. I. et al. (2023). Electronic document management and electronic publications in the modern information space: a textbook for students of higher educational institutions. Ukrainian Academy of Printing. [In Ukrainian].
On Electronic Documents and Electronic Document Management (2003). Bulletin of the Verkhovna Rada of Ukraine (VVR), No. 36, p. 275. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/851-15#Text. [In Ukrainian].
On the Protection of Information in Information and Telecommunication Systems, July 05, 1994, No. 80/94-ВР (1994). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80/94-%D0%B2%D1%80#Text. [In Ukrainian].
Rudiuk, V. V. (2006). Criteria for classification of electronic business documents: current trends and perspective schemes. Bibliotekoznavstvo. Dokumentoznavstvo. Informolohiia, 3, 54–60. [In Ukrainian].
Beyond the Fine Print (2023). From Paper to Digital: Making the Transition to a Modern Document Management System. LinkedIn. https://www.linkedin.com/pulse/from-paper-digital-making-transition-modern-document-management/. [In English].
Sydle (2023). Digital Document Management: What Are the Best Technologies? SYDLE. https://www.sydle.com/blog/digital-document-management-62309cc21c92a326f30454f5. [In English].
What is Digital Documentation? (2023). Ricoh. https://www.ricoh.com.my/blogs/what-is-digital-documentation. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.