Сучасний стан українського книгознавства: перспективи подолання кризового стану
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.064.05Ключові слова:
книга, книжкова справа, книгознавство, книжкова комунікація, об’єкт книгознавства, методологія книгознавчого дослідження, кризовий станАнотація
Проаналізовано нинішнє положення українського книгознавства та намічено перспективи виходу із кризового стану. Розглянуто статус сучасного книгознавства як наукової та навчальної дисципліни. Запропоновано такі заходи: перегляд об’єкта книгознавства; розширення поля наукових досліджень книгознавства завдяки «поверненню» постатей автора і читача; розгляд книжкової комунікації та тих процесів, які в ній відбуваються, в умовах нової комунікативної реальності в цілісності та взаємозв’язку, без розривання її на окремі галузі; паралельне використання як синхронії, так і діахронії під час аналізу процесів, що нині відбуваються у книжковій індустрії; активне залучення компаративних методів аналізу, а також продуктивне доєднання методологічного апарату інших наук; повернення до соціокомунікативного підходу як до основного у книгознавчих дослідженнях; об’єднання зусиль усіх, хто тим чи іншим чином причетний до книжкової сфери, незалежно від самопозиціювання в науковій спільноті.
Посилання
Gumbreht, H. U. (2016). “Ivory Tower”: about the future of humanitarian education. Koinoniia. Filosofiia inshoho ta bohoslovia spilkuvannia, 55, 13–26. [In Russian].
Crisis. (n.d.). In Academic explanatory dictionary (1970–1980). Retrieved 18 January, 2023 from http://sum.in.ua/s/kryza [In Ukrainian].
Markova, V. (2023). To the question of the object of book studies. Visnyk Knyzhkovoi palaty, 6, 48–52. [In Ukrainian].
Markova, V. (2014). Controversial issues of modern book studies. Visnyk Knyzhkovoi palaty, 10, 38–41. [In Ukrainian].
Pastushenko, O. (2015). The theory of the book in modern dissertation research on bibliography in Ukraine. Bibliotechnyi visnyk, 2, 23–26. [In Ukrainian].
Shatrova, M. (2017). Theory of bibliography at the beginning of the XXI century. Visnyk Knyzhkovoi palaty, 1, 3–5. [In Ukrainian].
Shvetsova-Vodka, H. (2013). The place of bibliology in the system of scientific knowledge. Bibliotechnyi visnyk, 4, 3–9. [In Ukrainian].
McLuhan, M. (1964). Understanding Media: The Extensions of Man. McGraw Hill. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.