Бенчмаркінг електронних інформаційних ресурсів бібліотек закладів вищої освіти України
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.063.10Ключові слова:
електронні інформаційні ресурси, бібліотека, карантинні обмеження, вебсайт, бенчмаркінг, воєнний стан, соцмережіАнотація
Проведено порівняльний аналіз електронних інформаційних ресурсів, які надають під час карантинних обмежень та воєнного стану бібліотеки закладів вищої освіти України, що визначені лідерами за результатами попередніх етапів дослідження. Розвідка дозволила визначити бібліотеку Сумського державного університету як книгозбірню-лідера, яка надає доступ користувачам до найбільшої множини електронних інформаційних ресурсів, до якої увійшли: електронний каталог, електронний архів наукових праць співробітників університету, повнотекстові бази даних та ресурси, доступні на відкритих платформах, власні повнотекстові колекції, сторінка в соцмережі Facebook, сторінка в соцмережі Instagram, telegram-канал, youtube-канал, нові надходження, дайджести, аудіокниги.
Посилання
Vovk, N. S. (2022). The use of library pages in social networks for the purpose of moral and informational support of readers in March-April 2022. Visnyk of Kharkiv State Academy of Culture, 61, 94–105. [In Ukrainian].
Korzhyk, N. A. (2022). Libraries of Ukraine as centers of national resistance. Visnyk of Kharkiv State Academy of Culture, 52, 41–49. [In Ukrainian].
Kunanets, N. E., & Rzheuskyi, A. V. (2014). The concept of benchmarking in library science. Zbirnyk naukovykh prats Bukovynskoho universytetu. Ekonomichni nauky, 10, 17–24. [In Ukrainian].
Natarov, O. (2022). Promoting communication activities of libraries of Ukraine under martial law. Biblioteka. Nauka. Komunikatsiia. Innovatsiini transformatsii resursiv i posluh. International scientific conference. http://conference.nbuv.gov.ua/report/view/id/1577. [In Ukrainian].
Rzheuskyi, A. (2016). Analysis of library information services using benchmarking tools. Bibliotekoznavstvo. Dokumentoznavstvo. Informolohiia, 2, 97–104. [In Ukrainian].
Rzheuskyi, A., Kunanets, N., & Dobrovolska, V. (2022). Electronic information resources of libraries of technical universities of Ukraine: comparative analysis. Bibliotekoznavstvo. Dokumentoznavstvo. Informolohiia, 3, 5–14. [In Ukrainian].
Darrell, K. (2013). Rigby Managment tools. Bain&Company, Inc. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.