Компаративний аналіз підходів до інтеграції інтернету речей у сучасній бібліотечноінформаційній діяльності
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.063.09Ключові слова:
Інтернет речей, IoT, бібліотечно-інформаційне середовище, бібліотечно-інформаційне виробництво, розумна бібліотекаАнотація
Надано базові визначення, принципи та концепцію технології Інтернету речей. Проаналізовано приклади чинних підходів до інтеграції сучасних технологій та засобів Інтернету речей у бібліотечно-інформаційне середовище країн світу. Досліджено можливості кожної з проаналізованих реалізацій, а також виявлено їхні обмеження, зумовлені обраними підходами до впровадження. За результатами емпіричного аналізу сформульовано переваги та недоліки реалізованих підходів, які потребують коригувань, а також подальших досліджень у контексті оптимізації процесу та розробки уніфікованої методології модульного впровадження сучасних технологій у бібліотечно-інформаційне середовище з метою підвищення якості обслуговування користувачів, створення оптимальних умов зберігання фондів і скорочення витрат на обслуговування закладу.
Посилання
Kyiv Polytechnic Institute Library. (n.d.). RFID-technologies in the KPI Library. H. I. Denysenko Scientific and Technical Library of the National Technical University of Ukraine “Igor Sikorskyi Kyiv Polytechnic Institute”. Retrieved March 29, 2023 from https://www.library.kpi.ua/rfid-tehnologiyi-v-bibliotetsi-kpi / [In Ukrainian].
Buhera, O. (2018). Internet of Things and crime prevention. Kryminolohiia, 6, 295. [In Ukrainian].
Nazarovets, S., & Kulyk, Y. (2017). Library 4.0: next generation services and technologies. Bibliotechnyi visnyk, 5 (241), 7. [In Ukrainian].
Yaruta, V., & Asieiev, H. (2022). Storage problems of library collections. Visnyk of Kharkiv State Academy of Culture, 62, 61–71. [In Ukrainian].
Hahn, J. (2017). The Internet of Things: mobile technology and location services in libraries. Library technology reports, 53 (1), 1–27. [In English].
Hahn, J. (2018). Bibliotelemetry of information and environment: Evaluation of an IoT‐powered recommender system. Proceedings of the Association for Information Science and Technology, 55 (1), 151–160. [In English].
Schipper, A. (2021). Smartshelf simplifies book returns at Gin Gin Library. Bundaberg Now delivers free good news. https://www.bundabergnow.com/2021/02/12/smartshelf-simplifies-book-returns-at-gin-gin-library/. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.