Цифрова доступність українських бібліотек: аналіз вебсайтів
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.063.07Ключові слова:
бібліотеки України, вебсайти, цифрова доступність, користувачі з інвалідністю, WCAG 2.0Анотація
У результаті проведеного аналізу вебсайтів українських бібліотек на відповідність рекомендаціям WCAG 2.0 складено оцінку їхньої цифрової доступності. Під час дослідження використовувався інструмент Web Accessibility Checker для виявлення поширених помилок і визначення шляхів їх усунення. Отримані результати засвідчили, що значна частина бібліотек має низький рівень цифрової доступності, і це може обмежувати доступ користувачів з інвалідністю до бібліотечних ресурсів та послуг. Отже, у статті підкреслюється необхідність поліпшення вебсайтів бібліотек з метою забезпечення більшої доступності для користувачів з інвалідністю, а також для підвищення загального рівня обслуговування та задоволення потреб користувачів.
Посилання
Tiurkedzhy, N. S., Davydova, I. O., Marina, O. Yu., & Marin S. O. (2022). Accessibility Analysis of Digital Libraries and Specialized Library Resources. University Library at a New Stage of Social Communications Development. Conference Proceedings, 7, 218–231. [In English].
Easterday, J. (2022) Virtual Resources, ADA, and Web Accessibility Compliance: Is There Help? Yes! University Libraries Workshops and Presentations. The University of Southern Mississippi. https://aquila.usm.edu/libraries_workshops/26/. [In English].
Marina, O., & Marin, S. (2019). Version of WCAG and Accessibility of library web-content. Visnyk of Kharkiv State Academy of Culture, 56, 86–95. [In English].
Molin, M., & Hahn, J. (2021) Digital tillgänglighet på bibliotek. En utvärdering av svenska högskole- och universitetsbiblioteks webbplatsers tillgänglighet för personer med synnedsättning. Simple search. http://umu.diva-portal.org/smash/get/diva2:1634921/FULLTEXT01.pdf. [In Swedish].
Pasichnyk, V., Shestakevych, T., Kunanets, N., Rzheuskyi, A., & Andrunyk, V. (2019). Accessibility Analysis of Scientific Libraries Web Resources. ECONTECHMOD: An International Quarterly Journal on Economics of Technology and Modelling Processes, 8 (4). [In English].
Salauddin, N. (2022). Accessibility of Information Resources and Services in the Library for the Users with Disabilities: A Study. Indian Journal of Information Sources and Services, 12, 47–51. ResearchGate. https://www.researchgate.net/publication/360274390_Accessibility_of_Information_Resources_and_Services_in_the_Library_for_the_Users_with_Disabilities_A_Study. [In English].
W3C. 2018. Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.1. Technical Report. World Wide Web Consortium. The World Wide Web Consortium. Retrieved November 15, 2022, from https://www.w3.org/TR/WCAG21/. [In English].
Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0. The World Wide Web Consortium. Retrieved November 15, 2022, from https://www.w3.org/TR/WCAG/. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.