Публічні бібліотеки Китаю: базові принципи модернізації
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.062.03Ключові слова:
цифровізація суспільства, публічні бібліотеки, мережа, модернізація, Китайська Народна РеспублікаАнотація
Розглянуто базові принципи модернізації публічних бібліотек Китайської народної республіки, які відбуваються під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів. У якості зовнішніх факторів виступають процеси інформатизації та цифровізації суспільства, активного запровадження мережевих комунікацій. До внутрішніх факторів віднесено інноваційне мислення, корпоративну культуру, креативне ставлення до запровадження інновацій та системний підхід. До базових принципів модернізації — клієнтоорієнтованість, відкритість інформаційного простору та інклюзивність. Застосування цих принципів ілюструється на прикладах публічних бібліотек Китаю.
Посилання
Vylehzhanina, T. (2012). Ukrainian public libraries: partnership is the key to the success of library development. Bibliotechna planeta, 1, 4–5. [In Ukrainian].
Pashkova, V. (2010). Public libraries: challenges of the XXI century. Bibliotechnyi forum Ukrainy, 4, 16–19. [In Ukrainian].
Titova, N. (2008). The role and place of public libraries in building an information society: individual aspects, experience and priority tasks. Bibliotechna planeta, 3, 11–14. [In Ukrainian].
Som, S., Brui, O. (2020). Development of OTG: how libraries help to develop communities. Mind. https://mind.ua/openmind/20214110-rozvitok-otg-yak-biblioteki-dopomagayut-rozvivati-gromadi. [In Ukrainian].
Zhan Hao (2018). Construction projects of public libraries in China. Visnyk Knyzhkovoi palaty, 5, 48–52. [In Ukrainian].
Li G. (2015). The construction of modern public cultural service system and the development of public libraries: an analysis about the “Views on accelerating the construction of modern public cultural service system”. Journal of Library science in China, 7, 18–29. [In English].
China drafts law on public libraries (2019). Chinadaily. http://www.chinadaily.com.cn/china/2019-04/20/content_29007522.htm. [In English].
Cheng W., Zhang S. and Zheng H. (2019). A Comparative Study of Library Law in China, the US, Korea, and Japan. Journal of the Open Access Library, 6, 1–8. doi:10.4236/oalib.1105333. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.