Інтерактивна лекція як метод навчання в професійній підготовці майбутніх фахівців з інформаційної, бібліотечної та архівної справи
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.061.07Ключові слова:
інформація, бібліотечна та архівна справа, освіта, якість підготовки кадрів, професійно-комунікативна компетентність, метод навчання, інтерактивна лекція, лекція-конференція, лекція-екскурсія, лекція із запланованими помилкамиАнотація
Розглянуто поняття «класична лекція» й «інтерактивна лекція» як дидактичний метод формування професійно-комунікативної компетентності в структурі професійної підготовки фахівців з інформаційної, бібліотечної та архівної справи; зосереджено увагу на значенні використання інтерактивної лекції, зокрема вказано на її здатність підсилювати мотивацію студентів до навчання, усебічно сприяти вирішенню проблеми підвищення якості професійної підготовки, а в подальшому й конкурентоздатності на сучасному ринку праці майбутніх фахівців інформаційно-бібліотечної галузі; досліджено й проаналізовано різновиди інтерактивної лекції, як-от лекції із заздалегідь запланованими помилками, лекції-конференції, лекції-екскурсії; наведено приклади використання інтерактивних лекцій під час вивчення різноманітних дисциплін циклу професійної підготовки.
Посилання
Balitska, O. (2015). Innovative technologies in teaching lectures for higher education institutions. Suchasni informatsiini tekhnolohii ta innovatsiini metodyky navchannia u pidhotovtsi fakhivtsiv: metodolohiia, teoriia, dosvid, problemy, 43, 134–137. [In Ukrainian].
Ermolaeva, G. (2021). Using the storytelling method in the process of teaching professional disciplines for bachelors of information, library and archival affairs. Visnyk KhDAK, 59, 44–52. [In Ukrainian].
Kuzminsky, A. I. (2017). Pedagogy of high school. Znannia. [In Ukrainian].
Malik, G. (2011). Pedagogical conditions of realization of the competence approach in professional training of the future document scientist [Dis. Candidate of Pedagogical Sciences]. Borys Grinchenko University of Kyiv. Kyiv. [In Ukrainian].
Ortinsky, V. L. (2019). Pedagogy of high school. Tsentr uchbovoi literatury. [In Ukrainian].
Pometun, O. (2017). Interactive methods and learning system. Shkilnyi svit. [In Ukrainian].
Solyanik, A. (2017). Current trends in the modernization of higher library and information education in Ukraine. Visnyk Knyzhkovoi palaty, 1, 21–24. [In Ukrainian].
Shlenova, M. (2021). Gamification as a tool to increase the effectiveness of training of future librarians. Visnyk KhDAK, 59, 53–58. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.