Л. Б. Хавкіна — класик вітчизняного бібліотечного фондознавства (до 150-річчя з дня народження)
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.058.07Ключові слова:
бібліотечне фондознавство, теорія і технологія фондоформування, принципи і методи комплектування фонду, організація фонду, Любов Борисівна ХавкінаАнотація
Висвітлено внесок Л. Б. Хавкіної в розвиток бібліотечного фондознавства. Окреслено й охарактеризовано пріоритетні напрями її наукової творчості: теорія і технологія фондоформування; принципи і методи комплектування фонду; користування фондом як критерій якості комплектування і перший етап управління читанням; ядро фонду; формування краєзнавчого фонду; система документопостачання; організація фонду; розстановка фонду; зберігання фонду; відкритий доступ користувачів до фонду.Посилання
Grigoriev, Yu. V. (1973). L. B. Khavkina (1871–1949). Moscow: Kniga. [In Russian].
Krupskaya, N. K. (1960). An important site of socialist construction (Vol. 8, р. 414–420). Moscow: APN. [In Russian].
Krupskaya, N. K. (1960). Local history and library (Vol. 8, p. 144–158). Moscow: APN. [In Russian].
Kushnarenko, N. M. (2007). Library local lore. Kyiv: Znannia. [In Ukrainian].
Kushnarenko, N. M. (2012). L. B. Khavkina’s contribution to the development of library collection science. Ukrainske bibliotekoznavstvo v istorychnomu vymiri: do 140-richchia vid dnia narodzhennia L. B. Khavkinoi, The International Scientific Readings on the occasion of the 105th anniversary of the Department of Library Science (р. 7–12). Kharkiv. [In Ukrainian].
Stolyarov, Yu. N. (1991). Library collections. Moscow: Knizhnaya palata. [In Russian].
Stolyarov, Yu. N. (2015). Formation of the library collections. St. Petersburg: Professiya. [In Russian].
Stolyarov, Yu. N., Kushnarenko, N. N., Solyanik, A. A. (2007). The evolution of library collection. Yu. N. Stolyarov (Ed.). Moscow: Fair. [In Russian].
Khavkina, L. B. (1904). Libraries, their organization and technology. St. Petersburg. [In Russian].
Khavkina, L. B. (1911). Libraries, their organization and technology, Library science guide. St. Petersburg. Retrieved from https://ru.calameo.com/read/00330673430e37f506fee. [In Russian].
Khavkina, L. B. (2011). Book and library. Bibliotekovedenie: izuchaya proshloe — sozidaem budushchee. (Issue 1). St. Petersburg: RNB. [In Russian].
Khavkina, L. B. (1913). A brief outline of the activities of the Kharkov Public Library for 25 years. Kharkov. [In Russian].
Khavkina, L. B. (1926). Scientific development of issues of library science. Trudy Pervoy konferentsii nauchnykh bibliotek RSFSR (р. 29–34). Moscow. [In Russian].
Khavkina, L. B. (1927). Not by washing, so by rolling. Krasnyy bibliotekar, 10, р. 66. [In Russian].
Khavkina, L. B. (1910). Public Libraries Guide. Moscow: Publishing partnership of I. D. Sytin. [In Russian].
Khavkina, L. B. (1911). Small Libraries Guide. Moscow: Publishing partnership of I. D. Sytin. [In Russian].
Khavkina, L. B. (1917). Small Libraries Guide. Moscow. [In Russian].
Khavkina, L. B. (1918). Small Libraries Guide. Moscow. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.