Соціокультурні особливості текстів про моду в українських ЗМІ
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.057.04Ключові слова:
тексти про моду, фешн-журналістика, іншомовні слова, оказіоналізми, соціокультурні особливостіАнотація
Проаналізовано соціокультурні, композиційні та семантично-стилістичні особливості текстів про моду на прикладі публікацій в інтернет-виданнях «ВВС Україна» і «ТСН». Досліджено лексичні особливості української фешн-журналістики. Проілюстровано перенасичення іншомовною лексикою, англіцизмами та іноземними неологізмами в публікаціях про моду. Розглянуто українські відповідники до окремих іншомовних слів на позначення одягу в індустрії моди та краси.Посилання
Mamich, M. V. (2016). Motivational and manipulative intention of media texts of the sub-content «review of fashion» in the magazine «Woman». Zapysky z ukrainskoho movoznavstva, vol. 23, pp. 228–238. Kyiv. [in Ukrainian].
Davidova, A. P., Kharidova, E. P. (2013). Linguistic features of fashion texts. Naukovi zapysky. Seriia Filolohichna, vol. 37, pp. 102–103. Ostroh: Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu «Ostrozka akademiia». [in Ukrainian].
Melnyk, M. (2017). Fashion journalism in the age of Internet media. Visnyk Lvivskoho universytetu. Seriia: Zhurnalistyka, vol. 42, pp. 261–266. [in Ukrainian].
Solovei, T. (2018). How to write texts for Fashion Media. Retrieved from http://fw-daily.com/tanya-solovey-vogue-ukraina-kak-pisat-tekstyi-dlya-fashion-media/. [in Ukrainian].
Kosenko, O.P. (2012). Neologisms in the Fashion Industry: A Monograph. Regional higher education institution «Crimean Engineering and Pedagogical University». Simferopol. [in Ukrainian].
Pocheptsov, G. (2011). Glamorous Journalism: The Logic of Visual War. Retrieved from https: //ms.detector.media/mediaprosvita/research/glamorna_zhurnalistika_logika_vizualnoi_viyni/. [in Ukrainian].
Nechvolod, L. I. (2014). Modern Dictionary of Foreign Language Words. Kharkiv: Torsinh plius. [in Ukrainian].
Ukrainian Dialectical Vocabulary (1987). Collection of scientific works. Institute of Linguistics named after O. O. Potebnia. Kyiv: Naukova dumka. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.