Діти-міленіали початку XXI ст.
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.053.23Анотація
Розглянуто індивідуальні особливості дітей XXI ст., а саме Покоління Z — наймолодшого, сучасних школярів та студентів, котрі в майбутньому впливатимуть на життя всього людства. Висновано, що нове покоління заперечує і залишає в минулому відомий усім підхід до організації процесу навчання, коли учні повинні слухняно сидіти за партою та уважно слухати вчителя. Представники покоління Z демонструють неймовірне розуміння індивідуальності, відмінностей і унікальності. Вони транслюють власні цінності та бачення майбутнього, у якому прагнуть жити, й інфікують вірусом свободи дедалі більшу кількість людей, навіть з інших поколінь.
Ключові слова: покоління Z, цифрові технології, соціальні мережі, нові технології.
Посилання
Ukrainian generation Z: values and benchmarks. Results of a nationwide poll. (2017). Kyiv. [In Ukrainian].
Center for the development of skills “Generation Z”. Retrieved from http://pokoleniez.com.ua. [In Russian].
Iryna Rubis spoke about the features of the Z generation. Retrieved from https://www.youtube.com/watch?v=x7pQaxPmpt8 [In Ukrainian].
Wikipedia. Retrieved from https://uk.wikipedia.org/wiki. [In Ukrainian].
What did they grow up to young people of the generation Z. Retrieved from http://ukrainianblog.info/yakymy-vony-vyrosly-molodi-lyudy-pokolinnya-z/. [In Ukrainian].
Opanasenko, Yu. M. (2016). Generation Z: New Challenges for Education. New Digital Literacy: a collection of materials. Cherkasy. [In Ukrainian].
Bozhko, O. O. (2016). Generation Z. New Literacy in the Digital Age: a collection of materials. Cherkasy. [In Ukrainian].
Generation Z: How we are witnessing the emergence of a new generation of innovators. Retrieved from earlybirds.platfor.ma/z-generation. [In Ukrainian].
Ukrmedia: recent events in Ukraine, key news of the world. Retrieved from https://ukr.media. [In Ukrainian].
Regent, Y. (2018). “Aliens from the Future — Generation Z. How to get to know them?”. Nova shkola. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.