Міжнародне співробітництво публічних бібліотек України: сучасний стан (на прикладі діяльності Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки)
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.053.08Анотація
Наведено огляд публікацій, у яких досліджено міжнародне співробітництво в бібліотечно-інформаційній сфері. Визначено важливість міжнародного співробітництва публічних бібліотек України на сучасному етапі. Охарактеризовано основні напрями міжнародного співробітництва бібліотек України. Проаналізовано досвід міжнародної співпраці Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки. Досліджено проектну діяльність бібліотеки. З’ясовано, що міжнародне співробітництво суттєво впливає на сучасний розвиток публічних бібліотек та їхню діяльність, модернізацію матеріально-технічної бази.
Ключові слова: публічна бібліотека, міжнародне співробітництво, інформаційний простір, міжнародні проекти, міжкультурна комунікація.Посилання
Vilyzhazhanina, T. T. (2016). Ukrainian libraries in the process of European integration. Library Planet, 3, 4-5. [In Ukrainian].
Voskoboinikova-Guzeva, O. V. (2014). Social partnership as a factor in the development of the library and information sphere of Ukraine. Library Bulletin, 4, 3-7. [In Ukrainian].
The IFLA / UNESCO Manifesto for public libraries. (1995). Library, 6. [In Russian].
Pashkova, V. S. (2010). Evolution of National Library Associations. (Author’s dissertation for the degree of Doctor of Historical Sciences: 07.00.08). National Academy of Sciences of Ukraine. National Library of Ukraine named after V. I. Vernadsky. [In Ukrainian].
Strategy for the development of the library business in Ukraine up to 2025 “Qualitative changes in libraries for the sake of sustainable development of Ukraine”: project. League. Law: The main legal portal of Ukraine. Retrieved from http: //search.ligazakon.ua/ l_doc2.nsf / link1 / NT1592.html. [In Ukrainian].
Rivne Regional Universal Scientific Library. Rivne Oblast Universal Scientific Library. Retrieved from http://libr.rv.ua/ua/about/58-partneri/. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.