Бібліографознавство в системі соціально-комунікаційних навчальних дисциплін
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.053.07Анотація
Розглянуто зміни, які відбуваються в освітній сфері загалом й інформаційно-бібліотечній діяльності зокрема, їхній вплив на зміст, завдання, методику та навчально-методичне забезпечення бібліографічної підготовки студентів факультету соціальних комунікацій Харківської державної академії культури. Акцентовано на необхідності забезпечення відповідного змісту та структури бібліографознавчих навчальних дисциплін рівневі й вимогам сучасного стану бібліографознавства як науки. Зазначено, що нині навчальний план підготовки інформаційно-бібліотечних та інформаційно-документних фахівців неповною мірою задовольняє вимоги сучасного інформаційного суспільства й відповідає змінам у системі документних комунікацій як складової системи комунікацій.
Ключові слова: бібліографознавство, теорія, історія, організація, методика, технологія, система документних комунікацій, бібліографознавча підготовка студентів.Посилання
Bespalova, E. K. (2003). Bibliography studies: research and pedagogical practice. Bibliography, 4, 16–34. [In Russian].
Vokhrysheva. M. G. (2004). The theory of bibliography: a textbook. Samara. [In Russian].
Zlenko, H. (2007). Bibliographer without bibliography. The Scientific World, 6, 18-19. [In Russian].
Korshunov, O. P. Lelikova. N. K. i Likhovid. T. F. (2014). Bibliography studies: a textbook. O.P. Korshunov (ed.). St. Petersburg: Profession. [In Russian].
Korshunov, O. P. (2006). Contemporary bibliography studies. What is it? Russian bibliography studies: results and prospects: a collection of scientific papers (pp. 15–51). Moscow. [In Russian].
Morgenshtern, I. G. (2005). General bibliography studies: a textbook. St. Petersburg: Profession. [In Russian].
Novozhenova, T. A. (2008). Teaching bibliographic theory: a methodological approach. Scientific and technical libraries, 12, 43-50. [In Russian].
Todorova, Ye. M. (2017). The influence of socio-cultural changes of modern information society on the transformation of the profession of bibliographer. Bulletin of Kharkiv State Academy of Culture, 50, 124-134. Kharkiv. [In Ukrainian].
Shvetsova-Vodka, H. M. (2011). Introduction into bibliography studies: Kyiv: The Condor. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.