Роль знання в процесі організації бібліотечної діяльності
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5333.053.04Анотація
Обґрунтовано зростаючу роль знання в процесі організації бібліотечної діяльності, що дозволило визначити останню як когнітивну працю. Значну увагу приділено розкриттю феномену когнітивної праці в бібліотечно-інформаційній сфері діяльності. Акцентовано на необхідності змін в управлінні бібліотеками в напрямі диференційованого використання інструментів управління персоналом.
Посилання
Granchak, T. Yu. (2018). Transformation of libraries into knowledge management and guidance centers of library education. 8th International scientific and practical conference “Modern information and library education: strategic guidelines”, Collection of conference materials (pp. 9–14). V. S. Pashkova, A. V. Voskoboinikova-Guzeva, V. V. Zagumenna, I. O. Shevchenko, Ya. E. Soshinskaya. Kyiv: Ukrainian Library Association. [In Ukrainian].
Kostenko, L. Y. (2006). Library of the Knowledge Society: a conceptual model. Library Science. Documentation, Informology, 1, 23–27. [In Ukrainian].
Krymskaya, A. S. (2005). Knowledge management is a promising technology for library and information workers. Scientific and technical libraries, 9, 10-16. [In Russian].
Lobuzina, K. V. (2012). Technologies of organization of knowledge resources in library and information activity, Monograph. O. S. Onischenko (Executive Editor). Kyiv. 252 p. [In Ukrainian].
Marina, O. Yu. (2017). Library in digital space, Monograph. Kharkiv: KhSAC. 326 p. [In Ukrainian].
Sukiasyan, E. R. (2005). Only organized knowledge can be managed. Scientific and technical libraries, 9, 17-21. [In Russian].
Lasofsky-Blahut, A. Kofranek, M. and Pernicka S. (2007). Wissensarbeiter brauchen flexible Arbeitsbedingungen. Personal Manager, 5, s. 33–35. Wien. [In German].
Kocyba, H. (2007). Die Bedeutung der Kategorie Wissen für den Wandel der Arbeit. Technikfolgena bschätzung — Theorie & Praxis, 2. Frankfurt. S. 43–49. [In German].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в збірнику «Вісник Харківської державної академії культури», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Вісник Харківської державної академії культури» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.